Montaż elektrowni fotowoltaicznych

  1. Strona główna
  2.  / Montaż elektrowni fotowoltaicznych

Spólka z ograniczoną odpowiedzialnością VELUM oferuje m.in. usługi w zakresie budowy przemysłowych i nieprzemysłowych obiektów energetycznych.

Alternatywne źródło zaopatrzenia budynków i budowli przemysłowych oraz prywatnych gospodarstw domowych w energię elektryczną stanowią panele fotowoltaiczne.

Sposoby stosowania paneli fotowoltaicznych:

  • obiekt jest przyłączony do scentralizowanego systemu zasilania, ale priorytetowo wykorzystuje energię słoneczną, obniżając koszty energii elektrycznej w ciągu dnia i zwiększając zarezerwowaną zdolność przesyłową sieci;
  • panele fotowoltaiczne są używane na obiekcie jako zasilanie zapasowe, zapewniając ochronę sprzętu przed odłączeniem prądu, przy czym zmiana reżymów źródło podstawowe / źródło rezerwowe pozostaje przez użytkownika niezauważona;
  • panele fotowoltaiczne mogą zapewniać w pełni autonomiczne zasilanie obiektu, działając zarówno niezależnie, jak i w tandemie z generatorem na paliwo płynne, przy czym 1 kWh energii elektrycznej wytworzonej przez elektrownię słoneczną będzie kosztował 5-6 razy mniej, niż w przypadku energii z generatora na paliwo płynne.

Zalety paneli fotowoltaicznych:

  1. długi czas eksploatacji - 25 lat i więcej;
  2. ekologiczność;
  3. możliwość zainstalowania nawet w trudnych warunkach;
  4. autonomiczna i nieprzerwana praca;
  5. obniżenie kosztów energii elektrycznej.

Realizujemy zarówno projekty instalacji fotowoltaicznych przygotowane przez naszych Klientów, jak i obiekty „pod klucz”, poczynając od opracowania projektów wewnętrznego zaopatrzenia w energię elektryczną, a kończąc na przeprowadzeniu robót budowlanych.

Zapewniamy naszym Klientom niezwykle dogodne warunki współpracy, oferujac wykwalifikowaną kadrę pracowniczą o dużym doświadczeniu zawodowym, własną flotę specjalistycznych maszyn budowlanych i pojazdów do przewozu materiałów budowlanych i innych ładunków oraz elastyczne indywidualne podejście do każdego Klienta, w tym w kwestii terminów wykonania prac i rozliczeń finansowych.